Murata Electronics North America ERB32Q5C2A431JDX1L
ERB32Q5C2A431JDX1L picture photo
Mfg. Part Number
ERB32Q5C2A431JDX1L
Manufacturer
Product Category
MURATA Components
Brief Description
Ceramic Capacitors 430PF 100V 5% NP0 1210
Datasheet Download
ERB32Q5C2A431JDX1L.pdf
Availability of ERB32Q5C2A431JDX1L
QUANTITY
ERB32Q5C2A431JDX1L Order Process
Ship out your order
Specifications of ERB32Q5C2A431JDX1L
Internal Part NumberEIS-ERB32Q5C2A431JDX1L
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by MURATA
Delivery TimeIn stock, ship ERB32Q5C2A431JDX1L today.
SeriesERB32Q5C2A
Marking / SymbolEmail us
Tolerance-
Capacitance-
Features-
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeOriginal
SPQ (Standard Package Quantity)-
MOQ1 Piece
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-ERB32Q5C2A431JDX1L
Country of OriginJAPAN/THAILAND/USA/CN
Weight0.0005kg
Additional ServicesReel and tape, testing services
DistributorEIS COMPONENTS
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksERB32Q5C2, ERB32Q5C2A431JDX1L Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
ERB32Q5C2A431JDX1L Details Description
Related parts for ERB32Q5C2A431JDX1L
IDC CABLE - MSD30K/MC34M/MPK30K datasheet.pdf
TRANS PREBIAS NPN 300MW NS-B1 datasheet.pdf
FUSE BOARD MNT 630MA 250VAC/VDC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 100W datasheet.pdf
TAPE POLYESTER 25.4MM 250/PK datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 56POS PIN datasheet.pdf
BIG CHIP LED HB MOD 425LM WHITE datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 26 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf