Murata Electronics North America ERB32Q5C2H120JDX1L
ERB32Q5C2H120JDX1L picture photo
Mfg. Part Number
ERB32Q5C2H120JDX1L
Brief Description
Ceramic Capacitors 12PF 500V 5% NP0 1210
Datasheet Download
ERB32Q5C2H120JDX1L.pdf
Availability of ERB32Q5C2H120JDX1L
QUANTITY
ERB32Q5C2H120JDX1L Order Process
Ship out your order
Specifications of ERB32Q5C2H120JDX1L
Internal Part NumberEIS-ERB32Q5C2H120JDX1L
Delivery TimeIn stock, ship ERB32Q5C2H120JDX1L today.
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-ERB32Q5C2H120JDX1L
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksERB32Q5C2, ERB32Q5C2H120JDX1L Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
ERB32Q5C2H120JDX1L Details Description
Related parts for ERB32Q5C2H120JDX1L
Connector Receptacle 6 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
DIODE ARRAY SCHOTTKY 40V TO220D datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
RES SMD 1.18 OHM 1% 2W 2512 datasheet.pdf
CODEWHEEL 3CH 512CPR 6MM datasheet.pdf
BOX PLASTIC BLACK 8.7"L X 5.91"W datasheet.pdf
CAP ALUM 1000UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf
FIXED IND 1UH 400MA 600 MOHM SMD datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER 6-USP datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 5.0X3.2MM 3.3V datasheet.pdf
CAP FILM 0.00047UF 5% 2000VDC AX datasheet.pdf