Murata Electronics North America ERB32Q5C2H150GDX1L
ERB32Q5C2H150GDX1L picture photo
Mfg. Part Number
ERB32Q5C2H150GDX1L
Brief Description
Ceramic Capacitors 15PF 500V 2% NP0 1210
Datasheet Download
ERB32Q5C2H150GDX1L.pdf
Availability of ERB32Q5C2H150GDX1L
QUANTITY
ERB32Q5C2H150GDX1L Order Process
Ship out your order
Specifications of ERB32Q5C2H150GDX1L
Internal Part NumberEIS-ERB32Q5C2H150GDX1L
Delivery TimeIn stock, ship ERB32Q5C2H150GDX1L today.
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-ERB32Q5C2H150GDX1L
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksERB32Q5C2, ERB32Q5C2H150GDX1L Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
ERB32Q5C2H150GDX1L Details Description
Related parts for ERB32Q5C2H150GDX1L
IC REG LDO 12V 1.5A D2PAK datasheet.pdf
IC CPLD 32MC 10NS 44TQFP datasheet.pdf
CONN RCPT 53POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 150W datasheet.pdf
SIDACTOR BI 380V 250A DO214AA datasheet.pdf
CAP ALUM 10UF 20% 63V RADIAL datasheet.pdf
CAP TANT 68UF 10% 10V AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 100 OHM 1% 1/20W 0402 datasheet.pdf
IDC SOCKET 0.050 14 POS datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
KIT DEV FOR 89HPES4T4 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .100" datasheet.pdf