Murata Electronics North America ERB32Q5C2H240JDX1L
ERB32Q5C2H240JDX1L picture photo
Mfg. Part Number
ERB32Q5C2H240JDX1L
Manufacturer
Product Category
MURATA Components
Brief Description
Ceramic Capacitors 24PF 500V 5% NP0 1210
Datasheet Download
ERB32Q5C2H240JDX1L.pdf
Availability of ERB32Q5C2H240JDX1L
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
ERB32Q5C2H240JDX1L Order Process
Ship out your order
Specifications of ERB32Q5C2H240JDX1L
Internal Part NumberEIS-ERB32Q5C2H240JDX1L
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by MURATA
Delivery TimeIn stock, ship ERB32Q5C2H240JDX1L today.
SeriesERB32Q5C2H
Marking / SymbolEmail us
Tolerance-
Capacitance-
Features-
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeOriginal
SPQ (Standard Package Quantity)-
MOQ1 Piece
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-ERB32Q5C2H240JDX1L
Country of OriginJAPAN/THAILAND/USA/CN
Weight0.0005kg
Additional ServicesReel and tape, testing services
DistributorEIS COMPONENTS
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksERB32Q5C2, ERB32Q5C2H240JDX1L Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
ERB32Q5C2H240JDX1L Details Description
Related parts for ERB32Q5C2H240JDX1L
BERGSTIK II .100" SR STRAIGHT datasheet.pdf
CONN RCPT 37POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
CONN PLUG 1POS RT ANG W/SKTS datasheet.pdf
CAP FILM 0.015UF 5% 63VDC RADIAL datasheet.pdf
RES 158K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CABLE 3COND 14AWG YELLOW 250' datasheet.pdf
DSUB SV MA-5,7 PR-IN 25P AUS4 SK datasheet.pdf
DIODE ZENER 5.1V 500MW DO213AB datasheet.pdf
KIT DEV VERIZON datasheet.pdf
CONN DSUB 62POS H.D M R/A 4-40 datasheet.pdf