Murata Electronics North America ERB32Q5C2H390JDX1L
ERB32Q5C2H390JDX1L picture photo
Mfg. Part Number
ERB32Q5C2H390JDX1L
Brief Description
Ceramic Capacitors 39PF 500V 5% NP0 1210
Datasheet Download
ERB32Q5C2H390JDX1L.pdf
Availability of ERB32Q5C2H390JDX1L
QUANTITY
ERB32Q5C2H390JDX1L Order Process
Ship out your order
Specifications of ERB32Q5C2H390JDX1L
Internal Part NumberEIS-ERB32Q5C2H390JDX1L
Delivery TimeIn stock, ship ERB32Q5C2H390JDX1L today.
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-ERB32Q5C2H390JDX1L
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksERB32Q5C2, ERB32Q5C2H390JDX1L Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
ERB32Q5C2H390JDX1L Details Description
Related parts for ERB32Q5C2H390JDX1L
MOSFET N-CH 40V 162A TO-262 datasheet.pdf
IC OUT COMP/OPAMP COMBO 8-SOIC datasheet.pdf
RES SMD 249 OHM 0.25% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES 150K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
FAN AXIAL 60X25MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
CABLE 3COND 10AWG YELLOW 250' datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 49.5W datasheet.pdf
IC CPLD 512MC 10NS 208PQFP datasheet.pdf
RES SMD 1.4K OHM 0.1% 0.15W 1505 datasheet.pdf
FIXED IND 330UH 120MA 9.1 OHM TH datasheet.pdf
BASIC SWITCH V BASICS V15 datasheet.pdf
1800UF 450V 50X105MM 85C 2000H datasheet.pdf