Murata Electronics North America ERB32Q5C2H470JDX1L
ERB32Q5C2H470JDX1L picture photo
Mfg. Part Number
ERB32Q5C2H470JDX1L
Brief Description
Ceramic Capacitors 47PF 500V 5% NP0 1210
Datasheet Download
ERB32Q5C2H470JDX1L.pdf
Availability of ERB32Q5C2H470JDX1L
QUANTITY
ERB32Q5C2H470JDX1L Order Process
Ship out your order
Specifications of ERB32Q5C2H470JDX1L
Internal Part NumberEIS-ERB32Q5C2H470JDX1L
Delivery TimeIn stock, ship ERB32Q5C2H470JDX1L today.
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-ERB32Q5C2H470JDX1L
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksERB32Q5C2, ERB32Q5C2H470JDX1L Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
ERB32Q5C2H470JDX1L Details Description
Related parts for ERB32Q5C2H470JDX1L
CONN BNC JACK STR 50 OHM PCB datasheet.pdf
FUSE GLASS 4A 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
IC LEVEL SHIFTER HDMI 48-QFN datasheet.pdf
IC CLK DVR PLL 3.3V PROGR 28QSOP datasheet.pdf
RES 1.17K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 20AWG WHITE 1000' datasheet.pdf
FUSE 70VDC 6X25 30A datasheet.pdf
DIL SOLDER TAIL 2.54MM datasheet.pdf
S3,STR,SNB,RIV datasheet.pdf
CAP ALUM 47UF 20% 6.3V RADIAL datasheet.pdf