Panasonic Electronic Components ERD-S1TJ124V
ERD-S1TJ124V picture photo
Mfg. Part Number
ERD-S1TJ124V
Brief Description
RES 120K OHM 1/2W 5% AXIAL
Datasheet Download
ERD-S1TJ124V.pdf
Availability of ERD-S1TJ124V
QUANTITY
ERD-S1TJ124V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERD-S1TJ124V
Internal Part NumberEIS-ERD-S1TJ124V
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)120k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionCarbon Film
Features-
Temperature Coefficient-150/ -500ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.091" Dia x 0.250" L (2.30mm x 6.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERD-S1TJ124V
Related LinksERD-S1, ERD-S1TJ124V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERD-S1TJ124V Details Description
Related parts for ERD-S1TJ124V
FIXED IND 8.2MH 26MA 119 OHM TH datasheet.pdf
FUSE CERAMIC 6.3A 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
RES SMD 100 OHM 5% 1/2W J LEAD datasheet.pdf
MOSFET N-CH 55V 75A TO-247 datasheet.pdf
TOOL DIE SET MCP-2.8/1.5-4MM datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 9 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 3.5KB FLASH 28UQFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 100W datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS PNL MNT SKT datasheet.pdf
SAFETY LIGHT CURTAIN datasheet.pdf
1000UF 63V 22X30MM 105C 10000H datasheet.pdf