Panasonic Electronic Components ERD-S1TJ224V
ERD-S1TJ224V picture photo
Mfg. Part Number
ERD-S1TJ224V
Brief Description
RES 220K OHM 1/2W 5% AXIAL
Datasheet Download
ERD-S1TJ224V.pdf
Availability of ERD-S1TJ224V
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
ERD-S1TJ224V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERD-S1TJ224V
Internal Part NumberEIS-ERD-S1TJ224V
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)220k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionCarbon Film
Features-
Temperature Coefficient-150/ -500ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.091" Dia x 0.250" L (2.30mm x 6.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERD-S1TJ224V
Related LinksERD-S1, ERD-S1TJ224V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERD-S1TJ224V Details Description
Related parts for ERD-S1TJ224V
CAP ALUM 330UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
IC DAC 2-WIRE SRL 8BIT R-R 8SOIC datasheet.pdf
MODULE ZIGBEE 2.4GHZ W/ANT datasheet.pdf
MINIATURE BASIC SWITCH VDE CERT datasheet.pdf
CONN HOUSING 22POS DUAL 1.5MM datasheet.pdf
BOARD EVAL SUPIRBUCK IR3856W datasheet.pdf
SWITCH DIP 9POS SEAL TAPE SMD datasheet.pdf
Connector Socket 4 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
RES 2.7K OHM 0.6W 0.1% RADIAL datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X20MM R-TAB T412 datasheet.pdf
PWRBLADE RA REC datasheet.pdf
MKP 0.82UF 5% 850VDC DRAWING T5 datasheet.pdf