Panasonic Electronic Components ERD-S1TJ274V
ERD-S1TJ274V picture photo
Mfg. Part Number
ERD-S1TJ274V
Brief Description
RES 270K OHM 1/2W 5% AXIAL
Datasheet Download
ERD-S1TJ274V.pdf
Availability of ERD-S1TJ274V
QUANTITY
ERD-S1TJ274V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERD-S1TJ274V
Internal Part NumberEIS-ERD-S1TJ274V
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)270k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionCarbon Film
Features-
Temperature Coefficient-150/ -500ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.091" Dia x 0.250" L (2.30mm x 6.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERD-S1TJ274V
Related LinksERD-S1, ERD-S1TJ274V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERD-S1TJ274V Details Description
Related parts for ERD-S1TJ274V
PIN RECPT .022/.032 DIA 0326 SER datasheet.pdf
CONN EDGECARD 120PS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CAP CER 0.033UF 1.5KV X7R 3640 datasheet.pdf
CAP MICA 680PF 1% 100V RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 150W datasheet.pdf
FIXED IND 1.6MH 74MA 26 OHM TH datasheet.pdf
RES SMD 350 OHM 1% 0.3W 1206 datasheet.pdf
CONN HEADER 10POS T/H R/A GOLD datasheet.pdf
MOSFET N-CH 30V 40A TO-263 datasheet.pdf