Panasonic Electronic Components ERD-S1TJ305V
ERD-S1TJ305V picture photo
Mfg. Part Number
ERD-S1TJ305V
Brief Description
RES 3M OHM 1/2W 5% AXIAL
Datasheet Download
ERD-S1TJ305V.pdf
Availability of ERD-S1TJ305V
QUANTITY
ERD-S1TJ305V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERD-S1TJ305V
Internal Part NumberEIS-ERD-S1TJ305V
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)3M
Tolerance±5%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionCarbon Film
Features-
Temperature Coefficient-150/ -1000ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.091" Dia x 0.250" L (2.30mm x 6.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERD-S1TJ305V
Related LinksERD-S1, ERD-S1TJ305V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERD-S1TJ305V Details Description
Related parts for ERD-S1TJ305V
CAP ALUM 330UF 20% 160V RADIAL datasheet.pdf
IC LATCH CMOS MP TSOT23-3 datasheet.pdf
CONN PIN 20AWG CRIMP GOLD 1=100 datasheet.pdf
FILTER HIGH PRFORMNCE 115/250VAC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 200W datasheet.pdf
RES SMD 20.8K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 18AWG VIOLET 500' datasheet.pdf
CAP ALUM 82UF 20% 350V RADIAL datasheet.pdf
CONN HEADER STRT datasheet.pdf
INSERT DB15 RCPT TO DB15 PLUG datasheet.pdf
CONN RCPT 31POS INLINE SKT datasheet.pdf
TWEEZER POINT VERY FINE 7 4.75" datasheet.pdf