Panasonic Electronic Components ERD-S1TJ683V
ERD-S1TJ683V picture photo
Mfg. Part Number
ERD-S1TJ683V
Brief Description
RES 68K OHM 1/2W 5% AXIAL
Datasheet Download
ERD-S1TJ683V.pdf
Availability of ERD-S1TJ683V
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
ERD-S1TJ683V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERD-S1TJ683V
Internal Part NumberEIS-ERD-S1TJ683V
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)68k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionCarbon Film
Features-
Temperature Coefficient-150/ -500ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.091" Dia x 0.250" L (2.30mm x 6.35mm)