Panasonic Electronic Components ERD-S1TJ914V
ERD-S1TJ914V picture photo
Mfg. Part Number
ERD-S1TJ914V
Brief Description
RES 910K OHM 1/2W 5% AXIAL
Datasheet Download
ERD-S1TJ914V.pdf
Availability of ERD-S1TJ914V
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
ERD-S1TJ914V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERD-S1TJ914V
Internal Part NumberEIS-ERD-S1TJ914V
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)910k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionCarbon Film
Features-
Temperature Coefficient-150/ -700ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.091" Dia x 0.250" L (2.30mm x 6.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERD-S1TJ914V
Related LinksERD-S1, ERD-S1TJ914V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERD-S1TJ914V Details Description
Related parts for ERD-S1TJ914V
CAP CER 15PF 4KV SL/GP SMD datasheet.pdf
SHELL 36POS DUAL KEY R/A T-H datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 9 Position Free Hanging (In-Line) IDC, Discrete Wire datasheet.pdf
IC ADC 14BIT 25MSPS 1.8V 40-QFN datasheet.pdf
10P MTA100 CONN ASSY BLU LF datasheet.pdf
LED BAR LITE WHITE 50X15 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 50W datasheet.pdf
LED MT SR VERT X 0.980" 3MM 2LD datasheet.pdf
RES 4.17K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
STEEL INNER PANEL datasheet.pdf
CONN RECEPT 20POS RA datasheet.pdf