Panasonic Electronic Components ERD-S2TJ220V
ERD-S2TJ220V picture photo
Mfg. Part Number
ERD-S2TJ220V
Manufacturer
Product Category
Through Hole Resistors
Brief Description
RES 22 OHM 1/4W 5% AXIAL
Datasheet Download
ERD-S2TJ220V.pdf
Availability of ERD-S2TJ220V
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
ERD-S2TJ220V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERD-S2TJ220V
Internal Part NumberEIS-ERD-S2TJ220V
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLERD, ERO Series 01/Jun/2009
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyThrough Hole Resistors
SeriesERDS2
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)22
Tolerance±5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionCarbon Film
Features-
Temperature Coefficient-150/ -350ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.067" Dia x 0.126" L (1.70mm x 3.20mm)
Height-
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERD-S2TJ220V
Related LinksERD-S2, ERD-S2TJ220V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERD-S2TJ220V Details Description
Related parts for ERD-S2TJ220V
CONN PLUG 16POS 1.0MM VERT SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS .100 EXTEND datasheet.pdf
IC DAC 14BIT 5V SERIAL 14-SOIC datasheet.pdf
TWEEZER POINT EXTRA FINE 5.25" datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 5POS JAM NUT PINS datasheet.pdf
CONN HEADER BKWY DL TIN 70POS datasheet.pdf
S2C-SMT 3.50/16/90LF 1.5SN BK datasheet.pdf
CONN HDR 31POS 1.27MM T/H R/A datasheet.pdf
CONN CARDEDGE DL 130POS .050 SMD datasheet.pdf
HEATSINK 57.9X36.83X17.78MM T412 datasheet.pdf
M805 2C 2#12 SKT PLUG THRD datasheet.pdf
RES SMD 0.22 OHM 1% 1/2W 1206 datasheet.pdf