Panasonic Electronic Components ERD-S2TJ681V
ERD-S2TJ681V picture photo
Mfg. Part Number
ERD-S2TJ681V
Brief Description
RES 680 OHM 1/4W 5% AXIAL
Datasheet Download
ERD-S2TJ681V.pdf
Availability of ERD-S2TJ681V
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
ERD-S2TJ681V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERD-S2TJ681V
Internal Part NumberEIS-ERD-S2TJ681V
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)680
Tolerance±5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
Temperature Coefficient-150/ -350ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.067" Dia x 0.126" L (1.70mm x 3.20mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERD-S2TJ681V
Related LinksERD-S2, ERD-S2TJ681V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERD-S2TJ681V Details Description
Related parts for ERD-S2TJ681V
RES SMD 1.18K OHM 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .156 WW datasheet.pdf
Connector Receptacle 40 Position 0.016" (0.40mm) Gold Surface Mount, Right Angle datasheet.pdf
IC SDRAM 256MBIT 166MHZ 54TSOP datasheet.pdf
RES SMD 300K OHM 1% 1/4W 0603 datasheet.pdf
CONN HDR 6POS VERT 2MM T/H BLK datasheet.pdf
RES SMD 62 OHM 5% 1W 1218 datasheet.pdf
CONN PLUG 14POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
RES 3.48 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
DIL SOLDER TAIL 2.54MM datasheet.pdf
CAP MICA 0.011UF 1% 500V RADIAL datasheet.pdf