Panasonic Electronic Components ERG-1SJ110A
ERG-1SJ110A picture photo
Mfg. Part Number
ERG-1SJ110A
Brief Description
RES 11 OHM 1W 5% AXIAL
Datasheet Download
ERG-1SJ110A.pdf
Availability of ERG-1SJ110A
QUANTITY
ERG-1SJ110A Order Process
Ship out your order
Specifications of ERG-1SJ110A
Internal Part NumberEIS-ERG-1SJ110A
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
SeriesERG
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)11
Tolerance±5%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Oxide Film
FeaturesFlame Proof, Safety
Temperature Coefficient±350ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 235°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.110" Dia x 0.354" L (2.80mm x 9.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERG-1SJ110A
Related LinksERG-1, ERG-1SJ110A Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERG-1SJ110A Details Description
Related parts for ERG-1SJ110A
CONN SOCKET 3WIREWRAP POST TIN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 6A 125V datasheet.pdf
RES SMD 4.7 OHM 1% 1/4W 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 50W datasheet.pdf
RES 120K OHM 2% 1W AXIAL datasheet.pdf
RES 50.5K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 2700K 2SMD datasheet.pdf
FIXED IND 18UH 1.8A 84 MOHM SMD datasheet.pdf
CAP CER 7.9PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf