Panasonic Electronic Components ERG-1SJ133A
ERG-1SJ133A picture photo
Mfg. Part Number
ERG-1SJ133A
Brief Description
RES 13K OHM 1W 5% AXIAL
Datasheet Download
ERG-1SJ133A.pdf
Availability of ERG-1SJ133A
QUANTITY
ERG-1SJ133A Order Process
Ship out your order
Specifications of ERG-1SJ133A
Internal Part NumberEIS-ERG-1SJ133A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
SeriesERG
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)13k
Tolerance±5%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Oxide Film
FeaturesFlame Proof, Safety
Temperature Coefficient±350ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 235°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.110" Dia x 0.354" L (2.80mm x 9.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERG-1SJ133A
Related LinksERG-1, ERG-1SJ133A Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERG-1SJ133A Details Description
Related parts for ERG-1SJ133A
BERGSTIK HEADER STR datasheet.pdf
11P MTA100 CONN ASSY WHT LF datasheet.pdf
LED CBI 5MM GREEN TINTED RA datasheet.pdf
CAP ALUM 1200UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf
CBL 17POS 0.5MM JMPR TYPE A 3" datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 75W datasheet.pdf
350 TB PLG SKT RA TMT datasheet.pdf
CONN D-SUB datasheet.pdf
LUG COPPER 2 HOLE datasheet.pdf
MICRO 9C P 72" YEL JACKS NI datasheet.pdf