Panasonic Electronic Components ERG-1SJ201
ERG-1SJ201 picture photo
Mfg. Part Number
ERG-1SJ201
Brief Description
RES 200 OHM 1W 5% AXIAL
Datasheet Download
ERG-1SJ201.pdf
Availability of ERG-1SJ201
QUANTITY
ERG-1SJ201 Order Process
Ship out your order
Specifications of ERG-1SJ201
Internal Part NumberEIS-ERG-1SJ201
PackagingBulk
Resistance (Ohms)200
Tolerance±5%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Oxide Film
FeaturesFlame Proof, Safety
Temperature Coefficient±350ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 235°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.110" Dia x 0.354" L (2.80mm x 9.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERG-1SJ201
Related LinksERG-1, ERG-1SJ201 Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERG-1SJ201 Details Description
Related parts for ERG-1SJ201
WIRE SADDLE ROUND NATURAL datasheet.pdf
IC REG LDO 1.8V 1.5A 5DDPAK datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 6A 125V datasheet.pdf
FIXED IND 820UH 330MA 1.6 OHM TH datasheet.pdf
IC VOLT DETECTOR 4.7V TO-92 datasheet.pdf
TOOL DIE SET FOR ECONOSEAL datasheet.pdf
CONN HEADER 11POS VERT .100 GOLD datasheet.pdf
DGTL ISO 5KV GATE DRIVER 16SOIC datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 26 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 150W datasheet.pdf
CAP CER 8.2PF 500V NP0 1111 datasheet.pdf