Panasonic Electronic Components ERG-1SJ271A
ERG-1SJ271A picture photo
Mfg. Part Number
ERG-1SJ271A
Brief Description
RES 270 OHM 1W 5% AXIAL
Datasheet Download
ERG-1SJ271A.pdf
Availability of ERG-1SJ271A
QUANTITY
ERG-1SJ271A Order Process
Ship out your order
Specifications of ERG-1SJ271A
Internal Part NumberEIS-ERG-1SJ271A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
SeriesERG
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)270
Tolerance±5%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Oxide Film
FeaturesFlame Proof, Safety
Temperature Coefficient±350ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 235°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.110" Dia x 0.354" L (2.80mm x 9.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERG-1SJ271A
Related LinksERG-1, ERG-1SJ271A Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERG-1SJ271A Details Description
Related parts for ERG-1SJ271A
IC D-TYPE POS TRG DUAL 14DIP datasheet.pdf
CONN HEADER 8POS .156 VERT GOLD datasheet.pdf
IC ADC 24BIT STER 96KHZ 20-SSOP datasheet.pdf
CAP CER 6PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf
POT 1K OHM 3W WIREWOUND LINEAR datasheet.pdf
RES SMD 200K OHM 1% 3/4W 1210 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 75W datasheet.pdf
RES 3.65K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 2.7 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf