Panasonic Electronic Components ERG-1SJ300
ERG-1SJ300 picture photo
Mfg. Part Number
ERG-1SJ300
Brief Description
RES 30 OHM 1W 5% AXIAL
Datasheet Download
ERG-1SJ300.pdf
Availability of ERG-1SJ300
QUANTITY
ERG-1SJ300 Order Process
Ship out your order
Specifications of ERG-1SJ300
Internal Part NumberEIS-ERG-1SJ300
PackagingBulk
Resistance (Ohms)30
Tolerance±5%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Oxide Film
FeaturesFlame Proof, Safety
Temperature Coefficient±350ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 235°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.110" Dia x 0.354" L (2.80mm x 9.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERG-1SJ300
Related LinksERG-1, ERG-1SJ300 Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERG-1SJ300 Details Description
Related parts for ERG-1SJ300
CONN HEADER .100 SINGL STR 11POS datasheet.pdf
IC MUX QUAD 2INPUT LV 16TSSOP datasheet.pdf
CABLE ASSY MALE SNGL END 3POS 5M datasheet.pdf
IC AMP AUDIO PWR 1.23W AB 20TQFN datasheet.pdf
CONV DC/DC 8W 18-75VIN 3.3VOUT datasheet.pdf
CAP CER 7.4PF 50V P2H 0603 datasheet.pdf
CONVERTER DC/DC 20W 12V 1.67A datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 200W datasheet.pdf
BGTIK HDR STR SNGL 2P3S SA datasheet.pdf
TRANS 2NPN 50V 0.15A USV datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 5A 125V datasheet.pdf