Panasonic Electronic Components ERG-1SJ333
ERG-1SJ333 picture photo
Mfg. Part Number
ERG-1SJ333
Manufacturer
Product Category
Through Hole Resistors
Brief Description
RES 33K OHM 1W 5% AXIAL
Datasheet Download
ERG-1SJ333.pdf
Availability of ERG-1SJ333
QUANTITY
ERG-1SJ333 Order Process
Ship out your order
Specifications of ERG-1SJ333
Internal Part NumberEIS-ERG-1SJ333
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
Category Resistors
FamilyThrough Hole Resistors
SeriesERG
PackagingBulk
Resistance (Ohms)33k
Tolerance±5%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Oxide Film
FeaturesFlame Proof, Safety
Temperature Coefficient±350ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 235°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.110" Dia x 0.354" L (2.80mm x 9.00mm)
Height-
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERG-1SJ333
Related LinksERG-1, ERG-1SJ333 Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERG-1SJ333 Details Description
Related parts for ERG-1SJ333
KEYPAD SEALED 12 KEY TELE BLACK datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 1.2KV 20A TO220AC datasheet.pdf
CAP ARRAY 10000PF 25V X7R 0805 datasheet.pdf
IC REG BUCK SEPIC ADJ 16TSSOP datasheet.pdf
POWER STRIP 48" 15A 10OUT 6'C datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 25W datasheet.pdf
HDM DC STKG MOD ST3.0 30 SAU datasheet.pdf
NON INSULATED BRAZED SEAM FORKS datasheet.pdf
MINITEK SHRD HDR EJECT LATCH datasheet.pdf
OSC MEMS 24.576MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
FILTER 3-PHASE 4-WIRE TERM 120A datasheet.pdf