Panasonic Electronic Components ERG-1SJ360A
ERG-1SJ360A picture photo
Mfg. Part Number
ERG-1SJ360A
Brief Description
RES 36 OHM 1W 5% AXIAL
Datasheet Download
ERG-1SJ360A.pdf
Availability of ERG-1SJ360A
QUANTITY
ERG-1SJ360A Order Process
Ship out your order
Specifications of ERG-1SJ360A
Internal Part NumberEIS-ERG-1SJ360A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
SeriesERG
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)36
Tolerance±5%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Oxide Film
FeaturesFlame Proof, Safety
Temperature Coefficient±350ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 235°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.110" Dia x 0.354" L (2.80mm x 9.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERG-1SJ360A
Related LinksERG-1, ERG-1SJ360A Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERG-1SJ360A Details Description
Related parts for ERG-1SJ360A
FIXED IND 180NH 1.6A 70 MOHM TH datasheet.pdf
CONN SPADE TONGUE 26-22AWG PIDG datasheet.pdf
CONN CARD EXTEND 44POS .050" datasheet.pdf
RES SMD 10K OHM 1% 2W 2512 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 6POS PIN datasheet.pdf
CONN PLUG 18POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf
0.5W DC/DC-CONVERTER ECONOLINE datasheet.pdf
CABLE DUCT JUNCTION SPILL-OVER datasheet.pdf
MDS EXTRACTION FOR PINS datasheet.pdf
762 TB SPRING PLUG F/NUT datasheet.pdf
220UF 250V 18X35,5 datasheet.pdf