Panasonic Electronic Components ERG-1SJ510A
ERG-1SJ510A picture photo
Mfg. Part Number
ERG-1SJ510A
Brief Description
RES 51 OHM 1W 5% AXIAL
Datasheet Download
ERG-1SJ510A.pdf
Availability of ERG-1SJ510A
QUANTITY
ERG-1SJ510A Order Process
Ship out your order
Specifications of ERG-1SJ510A
Internal Part NumberEIS-ERG-1SJ510A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
SeriesERG
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)51
Tolerance±5%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Oxide Film
FeaturesFlame Proof, Safety
Temperature Coefficient±350ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 235°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.110" Dia x 0.354" L (2.80mm x 9.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERG-1SJ510A
Related LinksERG-1, ERG-1SJ510A Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERG-1SJ510A Details Description
Related parts for ERG-1SJ510A
RES SMD 4.3K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC REG LDO 5V 1.5A DDPAK datasheet.pdf
RES SMD 3.65KOHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP CER 180PF 1KV NP0 1808 datasheet.pdf
IC REG LDO ADJ 5A TO263-7 datasheet.pdf
IC GATE NOR 1CH 2-INP USV datasheet.pdf
DIODE ARRAY GP 100V 8A ITO220AB datasheet.pdf
CONV DC/DC 2W 05VIN +/-09VOUT datasheet.pdf
RES SMD 750 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES 392K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf