Panasonic Electronic Components ERG-1SJ621A
ERG-1SJ621A picture photo
Mfg. Part Number
ERG-1SJ621A
Brief Description
RES 620 OHM 1W 5% AXIAL
Datasheet Download
ERG-1SJ621A.pdf
Availability of ERG-1SJ621A
QUANTITY
ERG-1SJ621A Order Process
Ship out your order
Specifications of ERG-1SJ621A
Internal Part NumberEIS-ERG-1SJ621A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
SeriesERG
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)620
Tolerance±5%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Oxide Film
FeaturesFlame Proof, Safety
Temperature Coefficient±350ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 235°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.110" Dia x 0.354" L (2.80mm x 9.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERG-1SJ621A
Related LinksERG-1, ERG-1SJ621A Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERG-1SJ621A Details Description
Related parts for ERG-1SJ621A
IC BUS TRANSCEIVER DUAL 20DIP datasheet.pdf
SENSOR 200PSI 1/4-18NPT 4-20MA datasheet.pdf
SWITCH ROTARY SP-4 POS NON SHORT datasheet.pdf
IC REG LDO ADJ 0.3A SOT23-5 datasheet.pdf
RES SMD 7.41KOHM 0.01% 1/4W 0805 datasheet.pdf
FAN AXIAL 60X25MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
TVS DIODE 150VWM 243VC R6 datasheet.pdf
RES 4.75K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf