Panasonic Electronic Components ERG-1SJ683
ERG-1SJ683 picture photo
Mfg. Part Number
ERG-1SJ683
Brief Description
RES 68K OHM 1W 5% AXIAL
Datasheet Download
ERG-1SJ683.pdf
Availability of ERG-1SJ683
QUANTITY
ERG-1SJ683 Order Process
Ship out your order
Specifications of ERG-1SJ683
Internal Part NumberEIS-ERG-1SJ683
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesERG
PackagingBulk
Resistance (Ohms)68k
Tolerance±5%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Oxide Film
FeaturesFlame Proof, Safety
Temperature Coefficient±350ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 235°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.110" Dia x 0.354" L (2.80mm x 9.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERG-1SJ683
Related LinksERG-1, ERG-1SJ683 Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERG-1SJ683 Details Description
Related parts for ERG-1SJ683
IC ADC 20BIT DUAL-INPUT 28-SOIC datasheet.pdf
TWIST LOK STANDOFF 3/16 X 1.28" datasheet.pdf
RES SMD 3.9K OHM 1% 1/10W 0402 datasheet.pdf
SURGE SUPPRESSR 6OUT 15'CORD datasheet.pdf
RELAY GENERAL PURPOSE DPDT 3A 6V datasheet.pdf
OSC VCOCXO 12.8MHZ LVCMOS SMD datasheet.pdf
RES SMD 4.42K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
SWITCH ROTARY 3PDT datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 28POS GOLD datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 4 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
RES SMD 133 OHM 0.1% 1/20W 0201 datasheet.pdf