Panasonic Electronic Components ERG-2SJ182
ERG-2SJ182 picture photo
Mfg. Part Number
ERG-2SJ182
Brief Description
RES 1.8K OHM 2W 5% AXIAL
Datasheet Download
ERG-2SJ182.pdf
Availability of ERG-2SJ182
QUANTITY
ERG-2SJ182 Order Process
Ship out your order
Specifications of ERG-2SJ182
Internal Part NumberEIS-ERG-2SJ182
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesERG
PackagingBulk
Resistance (Ohms)1.8k
Tolerance±5%
Power (Watts)2W
CompositionMetal Oxide Film
FeaturesFlame Proof, Safety
Temperature Coefficient±350ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 235°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.157" Dia x 0.472" L (4.00mm x 12.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERG-2SJ182
Related LinksERG-2, ERG-2SJ182 Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERG-2SJ182 Details Description
Related parts for ERG-2SJ182
RES SMD 21.5K OHM 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN RECEPT 120POS W/POSTS SMD datasheet.pdf
SW ROTARY SP 2-12POS PC 28V datasheet.pdf
SCR 175A 2000V datasheet.pdf
BLADE TORXPLUS IP40 5.12" datasheet.pdf
TERM BLOCK RCPT 4POS VERT .100 datasheet.pdf
IC FPGA 80 I/O 100PQFP datasheet.pdf
MINI MI II 1ROW WAFER ASSY 2CKT datasheet.pdf
RES 32.6 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
IP CORE DEINTERLACER XP2 datasheet.pdf
CONN PLUG 21POS INLINE PIN RA datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 7.0X5.0MM 2.5V datasheet.pdf