Panasonic Electronic Components ERG-2SJ202
ERG-2SJ202 picture photo
Mfg. Part Number
ERG-2SJ202
Brief Description
RES 2K OHM 2W 5% AXIAL
Datasheet Download
ERG-2SJ202.pdf
Availability of ERG-2SJ202
QUANTITY
ERG-2SJ202 Order Process
Ship out your order
Specifications of ERG-2SJ202
Internal Part NumberEIS-ERG-2SJ202
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesERG
PackagingBulk
Resistance (Ohms)2k
Tolerance±5%
Power (Watts)2W
CompositionMetal Oxide Film
FeaturesFlame Proof, Safety
Temperature Coefficient±350ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 235°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.157" Dia x 0.472" L (4.00mm x 12.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERG-2SJ202
Related LinksERG-2, ERG-2SJ202 Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERG-2SJ202 Details Description
Related parts for ERG-2SJ202
IDC CABLE - MKS34K/MC34M/MCF34K datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .156 DIP SLD datasheet.pdf
CONN RCPT CPC 37POS PANEL MOUNT datasheet.pdf
IC FLASH 128MBIT 70NS 64FBGA datasheet.pdf
RES SMD 2.7M OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
RES SMD 90.9K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN BASE SIDE ENTRY SZB16 M32 datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X35MM L-TAB datasheet.pdf
CAP CER 120PF 200V NP0 0805 datasheet.pdf
CAP FILM 10 NF 10% 310VAC RADIAL datasheet.pdf
10UF 63V 5X11 datasheet.pdf