Panasonic Electronic Components ERG-2SJ243V
ERG-2SJ243V picture photo
Mfg. Part Number
ERG-2SJ243V
Brief Description
RES 24K OHM 2W 5% METAL OXIDE
Datasheet Download
ERG-2SJ243V.pdf
Availability of ERG-2SJ243V
QUANTITY
ERG-2SJ243V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERG-2SJ243V
Internal Part NumberEIS-ERG-2SJ243V
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
SeriesERG
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)24k
Tolerance±5%
Power (Watts)2W
CompositionMetal Oxide Film
FeaturesFlame Proof, Safety
Temperature Coefficient±350ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 235°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.157" Dia x 0.472" L (4.00mm x 12.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERG-2SJ243V
Related LinksERG-2, ERG-2SJ243V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERG-2SJ243V Details Description
Related parts for ERG-2SJ243V
IC DETECTOR LV OPEN DRN SC-82AB datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 16KB FLASH 44TQFP datasheet.pdf
CAP ALUM 3.3UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
MLH ALL METAL PRESS SENSE -ATF datasheet.pdf
RES SMD 1K OHM 1% 0.15W 0705 datasheet.pdf
LP2HR 5.08/30/90 3.2SN OR datasheet.pdf
0625 PIN-LINE HDR SCRW MACH CONT datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X20MM R-TAB T412 datasheet.pdf
RELAY SSR 24-280 V datasheet.pdf
CAP FILM 8200PF 5% 100VDC RADIAL datasheet.pdf