Panasonic Electronic Components ERG-2SJ332A
ERG-2SJ332A picture photo
Mfg. Part Number
ERG-2SJ332A
Brief Description
RES 3.3K OHM 2W 5% AXIAL
Datasheet Download
ERG-2SJ332A.pdf
Availability of ERG-2SJ332A
QUANTITY
ERG-2SJ332A Order Process
Ship out your order
Specifications of ERG-2SJ332A
Internal Part NumberEIS-ERG-2SJ332A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
SeriesERG
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.3k
Tolerance±5%
Power (Watts)2W
CompositionMetal Oxide Film
FeaturesFlame Proof, Safety
Temperature Coefficient±350ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 235°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.157" Dia x 0.472" L (4.00mm x 12.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERG-2SJ332A
Related LinksERG-2, ERG-2SJ332A Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERG-2SJ332A Details Description
Related parts for ERG-2SJ332A
CAP FILM 0.33UF 10% 2KVDC AXIAL datasheet.pdf
MOSFET N-CH 30V 100A TO-220AB datasheet.pdf
IC RS485/422 RX 10MBPS 16-DIP datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 10POS STR 5.08MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 75W datasheet.pdf
RES 29.1K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
RES 39.2K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
DIODE MODULE 50V 200A 3TOWER datasheet.pdf