Panasonic Electronic Components ERG-2SJ332A
ERG-2SJ332A picture photo
Mfg. Part Number
ERG-2SJ332A
Manufacturer
Product Category
Through Hole Resistors
Brief Description
RES 3.3K OHM 2W 5% AXIAL
Datasheet Download
ERG-2SJ332A.pdf
Availability of ERG-2SJ332A
QUANTITY
ERG-2SJ332A Order Process
Ship out your order
Specifications of ERG-2SJ332A
Internal Part NumberEIS-ERG-2SJ332A
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Category Resistors
FamilyThrough Hole Resistors
SeriesERG
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.3k
Tolerance±5%
Power (Watts)2W
CompositionMetal Oxide Film
FeaturesFlame Proof, Safety
Temperature Coefficient±350ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 235°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.157" Dia x 0.472" L (4.00mm x 12.00mm)
Height-
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERG-2SJ332A
Related LinksERG-2, ERG-2SJ332A Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERG-2SJ332A Details Description
Related parts for ERG-2SJ332A
FUSE RESETTABLE 150MA 60V RADIAL datasheet.pdf
INDUCT ARRAY 2 COIL 48.8UH SMD datasheet.pdf
CAP TANT 33UF 25V 10% 2917 datasheet.pdf
IC RTC CLK/CALENDAR PAR 28-SOIC datasheet.pdf
CONN RCPT 26 POS BOX MNT W/SKTS datasheet.pdf
IC OSC VCXO QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
INSERT DB15 RCPT TO DB15 PLUG datasheet.pdf
CONNECTCARD WI-I.MX28 ANDROID datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X15MM R-TAB T766 datasheet.pdf
TRANSMITTER SAFETY LIGHT CURTAIN datasheet.pdf
TV 66C 66#22D PIN J/N RECP datasheet.pdf
47UF 10V 6,7X15,3MM 125C 20000H datasheet.pdf