Panasonic Electronic Components ERG-2SJ473A
ERG-2SJ473A picture photo
Mfg. Part Number
ERG-2SJ473A
Brief Description
RES 47K OHM 2W 5% AXIAL
Datasheet Download
ERG-2SJ473A.pdf
Availability of ERG-2SJ473A
QUANTITY
ERG-2SJ473A Order Process
Ship out your order
Specifications of ERG-2SJ473A
Internal Part NumberEIS-ERG-2SJ473A
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)47k
Tolerance±5%
Power (Watts)2W
CompositionMetal Oxide Film
FeaturesFlame Proof, Safety
Temperature Coefficient±350ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 235°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.157" Dia x 0.472" L (4.00mm x 12.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERG-2SJ473A
Related LinksERG-2, ERG-2SJ473A Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERG-2SJ473A Details Description
Related parts for ERG-2SJ473A
IC MCU 16K FLASH 1K 100-VFBGA datasheet.pdf
CONN EDGECARD 120PS .050 DIP SLD datasheet.pdf
IC GATE NAND 4CH 2-INP 14-SOIC datasheet.pdf
OSC PROG 2.5V CML LOW 25PPM datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 42POS PIN datasheet.pdf
Connector Socket 21 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
SR BTS TT 3 ASY C datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 3A 125V datasheet.pdf