Panasonic Electronic Components ERG-2SJ751A
ERG-2SJ751A picture photo
Mfg. Part Number
ERG-2SJ751A
Brief Description
RES 750 OHM 2W 5% AXIAL
Datasheet Download
ERG-2SJ751A.pdf
Availability of ERG-2SJ751A
QUANTITY
ERG-2SJ751A Order Process
Ship out your order
Specifications of ERG-2SJ751A
Internal Part NumberEIS-ERG-2SJ751A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
SeriesERG
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)750
Tolerance±5%
Power (Watts)2W
CompositionMetal Oxide Film
FeaturesFlame Proof, Safety
Temperature Coefficient±350ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 235°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.157" Dia x 0.472" L (4.00mm x 12.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERG-2SJ751A
Related LinksERG-2, ERG-2SJ751A Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERG-2SJ751A Details Description
Related parts for ERG-2SJ751A
IC MCU 16BIT OTP TQFP-64-4 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS .125 EXTEND datasheet.pdf
IC PROCESSOR RADIO DIAGN 24-SOIC datasheet.pdf
OSC SO 125.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 50W datasheet.pdf
IC CPLD 256MC 6.5NS 256SBGA datasheet.pdf
CONN PLUG 20POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
CONN PNL MNT RCPT 10SKT CRIMP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .100" datasheet.pdf