Panasonic Electronic Components ERG-2SJ912A
ERG-2SJ912A picture photo
Mfg. Part Number
ERG-2SJ912A
Brief Description
RES 9.1K OHM 2W 5% AXIAL
Datasheet Download
ERG-2SJ912A.pdf
Availability of ERG-2SJ912A
QUANTITY
ERG-2SJ912A Order Process
Ship out your order
Specifications of ERG-2SJ912A
Internal Part NumberEIS-ERG-2SJ912A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
SeriesERG
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)9.1k
Tolerance±5%
Power (Watts)2W
CompositionMetal Oxide Film
FeaturesFlame Proof, Safety
Temperature Coefficient±350ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 235°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.157" Dia x 0.472" L (4.00mm x 12.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERG-2SJ912A
Related LinksERG-2, ERG-2SJ912A Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERG-2SJ912A Details Description
Related parts for ERG-2SJ912A
LED 5MM RED/GRN BICLR 3LEAD datasheet.pdf
SCR SENS 400V 1.5A TO92 datasheet.pdf
CAP TANT 33UF 4V 5% 1411 datasheet.pdf
CAP CER 150PF 1.5KV NP0 1808 datasheet.pdf
SENSOR 2000PSIS 7/16 UNF 4-20 MA datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 5POS STR 5.08MM datasheet.pdf
SWITCH ROLLER SPDT 1A SOLDER datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 400W datasheet.pdf
PF-3/8" HST BLACK 300/4.1" PKG datasheet.pdf
RES 5.05K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf