Panasonic Electronic Components ERG-3SJ150
ERG-3SJ150 picture photo
Mfg. Part Number
ERG-3SJ150
Brief Description
RES 15 OHM 3W 5% AXIAL
Datasheet Download
ERG-3SJ150.pdf
Availability of ERG-3SJ150
QUANTITY
ERG-3SJ150 Order Process
Ship out your order
Specifications of ERG-3SJ150
Internal Part NumberEIS-ERG-3SJ150
PackagingBulk
Resistance (Ohms)15
Tolerance±5%
Power (Watts)3W
CompositionMetal Oxide Film
FeaturesFlame Proof, Safety
Temperature Coefficient±300ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 235°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.217" Dia x 0.591" L (5.50mm x 15.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERG-3SJ150
Related LinksERG-3, ERG-3SJ150 Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERG-3SJ150 Details Description
Related parts for ERG-3SJ150
MOSFET 2P-CH 20V 3.8A 8-TSSO datasheet.pdf
CONN RECEPT 2MM 125POS R/A datasheet.pdf
IC SRAM 4.5MBIT 117MHZ 100TQFP datasheet.pdf
IC STEREO AUDIO CODEC 28VQFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 25W datasheet.pdf
RES 115 OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 612 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 2.71K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP FILM 0.15UF 5% 250VDC 2DIP datasheet.pdf
RES 1.65M OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
TERM BLOCK datasheet.pdf
FIXED IND 2.7NH 300MA 250 MOHM datasheet.pdf