Panasonic Electronic Components ERG-3SJ221
ERG-3SJ221 picture photo
Mfg. Part Number
ERG-3SJ221
Brief Description
RES 220 OHM 3W 5% AXIAL
Datasheet Download
ERG-3SJ221.pdf
Availability of ERG-3SJ221
QUANTITY
ERG-3SJ221 Order Process
Ship out your order
Specifications of ERG-3SJ221
Internal Part NumberEIS-ERG-3SJ221
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesERG
PackagingBulk
Resistance (Ohms)220
Tolerance±5%
Power (Watts)3W
CompositionMetal Oxide Film
FeaturesFlame Proof, Safety
Temperature Coefficient±300ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 235°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.217" Dia x 0.591" L (5.50mm x 15.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERG-3SJ221
Related LinksERG-3, ERG-3SJ221 Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERG-3SJ221 Details Description
Related parts for ERG-3SJ221
IC OPAMP VFB 3MHZ 8DIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 14POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
RES SMD 2 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES 470 OHM 3W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 12.7K OHM 1W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 50W datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SP3T 5A 120V datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 2200K 2SMD datasheet.pdf
TVS DIODE 25.6VWM 41.4VC DO-214A datasheet.pdf
25P F PC 4-40 SPC/CLP 830PF datasheet.pdf