Panasonic Electronic Components ERG-3SJ243A
ERG-3SJ243A picture photo
Mfg. Part Number
ERG-3SJ243A
Brief Description
RES 24K OHM 3W 5% AXIAL
Datasheet Download
ERG-3SJ243A.pdf
Availability of ERG-3SJ243A
QUANTITY
ERG-3SJ243A Order Process
Ship out your order
Specifications of ERG-3SJ243A
Internal Part NumberEIS-ERG-3SJ243A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,500
SeriesERG
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)24k
Tolerance±5%
Power (Watts)3W
CompositionMetal Oxide Film
FeaturesFlame Proof, Safety
Temperature Coefficient±300ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 235°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.217" Dia x 0.591" L (5.50mm x 15.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERG-3SJ243A
Related LinksERG-3, ERG-3SJ243A Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERG-3SJ243A Details Description
Related parts for ERG-3SJ243A
IC MCU 16BIT 32KB FLASH 48LQFP datasheet.pdf
DSUB CRIMP CONTACT PIN datasheet.pdf
RES SMD 115 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN RCPT 11POS WALL MNT W/SKTS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 25W datasheet.pdf
BOARD DEMO 40MSPS LTC2257-12 datasheet.pdf
RES 6.19K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
TRANS RF BIPO 2900W 80A 55KV1 datasheet.pdf
XDSL2 DS TIP 3.0 X 5.3MM L datasheet.pdf
HOOF W/DENT 45 2.00MM datasheet.pdf
FIXED IND 2.2UH 310MA 2.41 OHM datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 17 Circuit 0.374" (9.50mm) datasheet.pdf