Panasonic Electronic Components ERG-3SJ331A
ERG-3SJ331A picture photo
Mfg. Part Number
ERG-3SJ331A
Brief Description
RES 330 OHM 3W 5% AXIAL
Datasheet Download
ERG-3SJ331A.pdf
Availability of ERG-3SJ331A
QUANTITY
ERG-3SJ331A Order Process
Ship out your order
Specifications of ERG-3SJ331A
Internal Part NumberEIS-ERG-3SJ331A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,500
SeriesERG
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)330
Tolerance±5%
Power (Watts)3W
CompositionMetal Oxide Film
FeaturesFlame Proof, Safety
Temperature Coefficient±300ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 235°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.217" Dia x 0.591" L (5.50mm x 15.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERG-3SJ331A
Related LinksERG-3, ERG-3SJ331A Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERG-3SJ331A Details Description
Related parts for ERG-3SJ331A
CAP FILM 1500PF 5% 800VDC RADIAL datasheet.pdf
MAT MALE SNP 23-1/2X59-1/2X1/16 datasheet.pdf
IC EEPROM 1KBIT 2MHZ 8DIP datasheet.pdf
CONN PLUG 44POS UNIV I/O SLOT datasheet.pdf
LED BLUE DIFF 5MM OVAL T/H datasheet.pdf
CONN SOCKET 26-22AWG CRIMP GOLD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 100W datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 12V 100MA 1W datasheet.pdf
IC MOTOR DRIVER SER 20SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS .100" datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 9 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf