Panasonic Electronic Components ERG-3SJ332A
ERG-3SJ332A picture photo
Mfg. Part Number
ERG-3SJ332A
Brief Description
RES 3.3K OHM 3W 5% AXIAL
Datasheet Download
ERG-3SJ332A.pdf
Availability of ERG-3SJ332A
QUANTITY
ERG-3SJ332A Order Process
Ship out your order
Specifications of ERG-3SJ332A
Internal Part NumberEIS-ERG-3SJ332A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,500
SeriesERG
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.3k
Tolerance±5%
Power (Watts)3W
CompositionMetal Oxide Film
FeaturesFlame Proof, Safety
Temperature Coefficient±300ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 235°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.217" Dia x 0.591" L (5.50mm x 15.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERG-3SJ332A
Related LinksERG-3, ERG-3SJ332A Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERG-3SJ332A Details Description
Related parts for ERG-3SJ332A
VARISTOR 558V 6.5KA DISC 20MM datasheet.pdf
FUSE CERAMIC 800MA 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
CONN SPRING CONT 54 POS .197 SMD datasheet.pdf
HSPA 7.2 SERIAL MODEM datasheet.pdf
RES 18.7K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 560UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf
HOOK-UP 20AWG WHT/YEL 1000' datasheet.pdf
IC CPU BLUETOOH CAN datasheet.pdf
RES 50K OHM 10W 5% RADIAL datasheet.pdf
IC USB POWER SWITCH datasheet.pdf
26500 19C 19#16 P RECP SS WC datasheet.pdf
33UF 450V 18X25 datasheet.pdf