Panasonic Electronic Components ERG-3SJ821A
ERG-3SJ821A picture photo
Mfg. Part Number
ERG-3SJ821A
Brief Description
RES 820 OHM 3W 5% AXIAL
Datasheet Download
ERG-3SJ821A.pdf
Availability of ERG-3SJ821A
QUANTITY
ERG-3SJ821A Order Process
Ship out your order
Specifications of ERG-3SJ821A
Internal Part NumberEIS-ERG-3SJ821A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,500
SeriesERG
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)820
Tolerance±5%
Power (Watts)3W
CompositionMetal Oxide Film
FeaturesFlame Proof, Safety
Temperature Coefficient±300ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 235°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.217" Dia x 0.591" L (5.50mm x 15.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERG-3SJ821A
Related LinksERG-3, ERG-3SJ821A Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERG-3SJ821A Details Description
Related parts for ERG-3SJ821A
IC ADC 12BIT 2CH 500KSPS 10-DFN datasheet.pdf
MCP6.3/4.8K datasheet.pdf
CAP FILM 1UF 5% 250VDC RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 33W datasheet.pdf
RES SMD 309 OHM 1% 0.15W 0705 datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 1KV X7S 1206 datasheet.pdf
Connector Socket 32 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X20MM R-TAB T766 datasheet.pdf
I/O MODULE 8 DIGITAL 8 SOLID ST datasheet.pdf
LABEL, WARNING datasheet.pdf
1500UF 100V 35X117 85C ST datasheet.pdf