Panasonic Electronic Components ERG-3SJ822
ERG-3SJ822 picture photo
Mfg. Part Number
ERG-3SJ822
Brief Description
RES 8.2K OHM 3W 5% AXIAL
Datasheet Download
ERG-3SJ822.pdf
Availability of ERG-3SJ822
QUANTITY
ERG-3SJ822 Order Process
Ship out your order
Specifications of ERG-3SJ822
Internal Part NumberEIS-ERG-3SJ822
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesERG
PackagingBulk
Resistance (Ohms)8.2k
Tolerance±5%
Power (Watts)3W
CompositionMetal Oxide Film
FeaturesFlame Proof, Safety
Temperature Coefficient±300ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 235°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.217" Dia x 0.591" L (5.50mm x 15.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERG-3SJ822
Related LinksERG-3, ERG-3SJ822 Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERG-3SJ822 Details Description
Related parts for ERG-3SJ822
IC REG LDO 1.8V/ADJ SOT23-6 datasheet.pdf
CAP FILM 0.068UF 5% 400VDC RAD datasheet.pdf
CONN RCPT 19POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
RES 931K OHM 1% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
HEADER TURRET WIRE WRAP 2.54MM datasheet.pdf
MICROFIT 3.0 HDR VERT CPI 8 CKT datasheet.pdf
BRACKET SYSTEM datasheet.pdf
CONN RCPT 41POS WALL MNT PIN datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 25 Position Free Hanging (In-Line) IDC, Ribbon Cable datasheet.pdf