Panasonic Electronic Components ERG-3SJ913
ERG-3SJ913 picture photo
Mfg. Part Number
ERG-3SJ913
Brief Description
RES 91K OHM 3W 5% AXIAL
Datasheet Download
ERG-3SJ913.pdf
Availability of ERG-3SJ913
QUANTITY
ERG-3SJ913 Order Process
Ship out your order
Specifications of ERG-3SJ913
Internal Part NumberEIS-ERG-3SJ913
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesERG
PackagingBulk
Resistance (Ohms)91k
Tolerance±5%
Power (Watts)3W
CompositionMetal Oxide Film
FeaturesFlame Proof, Safety
Temperature Coefficient±300ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 235°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.217" Dia x 0.591" L (5.50mm x 15.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERG-3SJ913
Related LinksERG-3, ERG-3SJ913 Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERG-3SJ913 Details Description
Related parts for ERG-3SJ913
IC 8MHZ Z80 KIO 84-PLCC datasheet.pdf
IC OPAMP JFET 4MHZ 8DIP datasheet.pdf
RES SMD 2.67KOHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
RES SMD 105 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
MCU 32BIT 768KB FLASH 144-LQFP datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 7POS STR 3.5MM datasheet.pdf
RES 11 OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG MALE 10POS ORG datasheet.pdf