Panasonic Electronic Components ERJ-12SF1211U
ERJ-12SF1211U picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-12SF1211U
Brief Description
RES SMD 1.21K OHM 1% 3/4W 2010
Datasheet Download
ERJ-12SF1211U.pdf
Availability of ERJ-12SF1211U
QUANTITY
ERJ-12SF1211U Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-12SF1211U
Internal Part NumberEIS-ERJ-12SF1211U
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.21k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.75W, 3/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package2010
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-12SF1211U
Related LinksERJ-12, ERJ-12SF1211U Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-12SF1211U Details Description
Related parts for ERJ-12SF1211U
FAN TOP 4" PRE-WIRE 36" BLACK datasheet.pdf
IC CLK BUFFER 1:10 150MHZ 20QSOP datasheet.pdf
CAP THIN FILM 1.8PF 50V 0603 datasheet.pdf
RES SMD 180 OHM 5% 1/8W 0402 datasheet.pdf
CONN COUPLER RCPT SC-ST 6-PLEX datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPST 15A 125V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 25W datasheet.pdf
RES 22.1 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG datasheet.pdf
FUSE 350A S/COND>FWP-350A datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 29POS PIN datasheet.pdf