Panasonic Electronic Components ERJ-12SF1331U
ERJ-12SF1331U picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-12SF1331U
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 1.33K OHM 1% 3/4W 2010
Datasheet Download
ERJ-12SF1331U.pdf
Availability of ERJ-12SF1331U
QUANTITY
ERJ-12SF1331U Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-12SF1331U
Internal Part NumberEIS-ERJ-12SF1331U
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesERJ
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.33k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.75W, 3/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package2010
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-12SF1331U
Related LinksERJ-12, ERJ-12SF1331U Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-12SF1331U Details Description
Related parts for ERJ-12SF1331U
CONN EDGECARD 98POS .100 EYELET datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 19POS 90DEG 5MM datasheet.pdf
CONN PLUG 9POS IDC 20AWG .156 datasheet.pdf
CAP CER 3900PF 100V X7R RADIAL datasheet.pdf
RES 5.05 OHM 1W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 2.4M OHM 1W 5% AXIAL datasheet.pdf
LIGHT BAR 590NM YLW 8.89X8.89MM datasheet.pdf
OSC PROG 1.8V 1.3NS 20PPM 2X2.5 datasheet.pdf
350 TB WIR PRO 180 SOLID datasheet.pdf
CONN FPC TOP 26POS 1MM SMD R/A datasheet.pdf