Panasonic Electronic Components ERJ-12SF1622U
ERJ-12SF1622U picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-12SF1622U
Brief Description
RES SMD 16.2K OHM 1% 3/4W 2010
Datasheet Download
ERJ-12SF1622U.pdf
Availability of ERJ-12SF1622U
QUANTITY
ERJ-12SF1622U Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-12SF1622U
Internal Part NumberEIS-ERJ-12SF1622U
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)16.2k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.75W, 3/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package2010
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-12SF1622U
Related LinksERJ-12, ERJ-12SF1622U Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-12SF1622U Details Description
Related parts for ERJ-12SF1622U
RES SMD 47K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CARDEDGE 80POS DUAL .125 GREEN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
VARISTOR 354V 40KA SQUARE 34MM datasheet.pdf
GLOBAL LIMIT SWES GLSSIDE ROTARY datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .100" datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X10MM XCUT datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X10MM XCUT datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 20A datasheet.pdf
CAP CER 10PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf