Panasonic Electronic Components ERJ-12SF2370U
ERJ-12SF2370U picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-12SF2370U
Brief Description
RES SMD 237 OHM 1% 3/4W 2010
Datasheet Download
ERJ-12SF2370U.pdf
Availability of ERJ-12SF2370U
QUANTITY
ERJ-12SF2370U Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-12SF2370U
Internal Part NumberEIS-ERJ-12SF2370U
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)237
Tolerance±1%
Power (Watts)0.75W, 3/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package2010
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-12SF2370U
Related LinksERJ-12, ERJ-12SF2370U Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-12SF2370U Details Description
Related parts for ERJ-12SF2370U
CONN HDR BRKWAY 18POS 2MM 8GOLD datasheet.pdf
SENSOR 200PSIS 1/8 NPT 4-20 MA datasheet.pdf
RES CHAS MNT 250 OHM 5% 225W datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 2700K 8SMD datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 6.3V 10% 1410 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 50W datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 16POS GOLD datasheet.pdf
CAP FILM 590UF 10% 1.3KVDC SCREW datasheet.pdf
RES SMD 4.53K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 48V 15W datasheet.pdf