Panasonic Electronic Components ERJ-12SF3161U
ERJ-12SF3161U picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-12SF3161U
Brief Description
RES SMD 3.16K OHM 1% 3/4W 2010
Datasheet Download
ERJ-12SF3161U.pdf
Availability of ERJ-12SF3161U
QUANTITY
ERJ-12SF3161U Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-12SF3161U
Internal Part NumberEIS-ERJ-12SF3161U
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.16k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.75W, 3/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package2010
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-12SF3161U
Related LinksERJ-12, ERJ-12SF3161U Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-12SF3161U Details Description
Related parts for ERJ-12SF3161U
CONN TERM BLK ZPEB 2.5-2/AN datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE DPDT 1A 1.5V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
RES SMD 11.5K OHM 0.1% 1/5W 0805 datasheet.pdf
RES 1.21K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 29POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
CAP ALUM 10000UF 20% 35V SNAP datasheet.pdf
INDUCT ARRAY 4 COIL 25UH SMD datasheet.pdf
Connector Receptacle 68 Position 0.100" (2.54mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
CONN SSL PLUG 2POS 3.7MM SOLDER datasheet.pdf
LED XNOVA WARM WHITE 3000K 1206 datasheet.pdf
10A MALE CRIMP CONTACT, SILVER 2 datasheet.pdf