Panasonic Electronic Components ERJ-12SF3481U
ERJ-12SF3481U picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-12SF3481U
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 3.48K OHM 1% 3/4W 2010
Datasheet Download
ERJ-12SF3481U.pdf
Availability of ERJ-12SF3481U
QUANTITY
ERJ-12SF3481U Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-12SF3481U
Internal Part NumberEIS-ERJ-12SF3481U
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesERJ
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.48k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.75W, 3/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package2010
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-12SF3481U
Related LinksERJ-12, ERJ-12SF3481U Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-12SF3481U Details Description
Related parts for ERJ-12SF3481U
CONN RECEPT 60POS W/O POSTS SMD datasheet.pdf
SOCKET PLUG IN FOR JW2 RELAYS datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V 0.5A TO252-3 datasheet.pdf
CBL RIBN 26COND 0.050 GRAY 300' datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
RES SMD 1.8K OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
TVS DIODE 78VWM 139VC SMB datasheet.pdf
CONN RCPT 140POS R/A GOLD datasheet.pdf
MOD BLUETOOTH HCI 256K PAN1315 datasheet.pdf
RES SMD 16K OHM 0.1% 1/16W 0603 datasheet.pdf
FIXED IND 33MH 26MA 250 OHM TH datasheet.pdf