Panasonic Electronic Components ERJ-12SF5620U
ERJ-12SF5620U picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-12SF5620U
Brief Description
RES SMD 562 OHM 1% 3/4W 2010
Datasheet Download
ERJ-12SF5620U.pdf
Availability of ERJ-12SF5620U
QUANTITY
ERJ-12SF5620U Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-12SF5620U
Internal Part NumberEIS-ERJ-12SF5620U
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)562
Tolerance±1%
Power (Watts)0.75W, 3/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package2010
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-12SF5620U
Related LinksERJ-12, ERJ-12SF5620U Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-12SF5620U Details Description
Related parts for ERJ-12SF5620U
CONN RECEPT CHAMP 24POS RT/A AU datasheet.pdf
CONN RCPT 35POS .200X.150 GOLD datasheet.pdf
SENSOR 50PSIS 1.2 5V datasheet.pdf
CONN HDR STR STACK 72POS 2MM T/H datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 150W datasheet.pdf
CAP TANT 3.3UF 20% 20V AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 35POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
CAP ALUM 680UF 20% 16V SMD datasheet.pdf
CONN RCPT 13POS IN-LINE SLDR datasheet.pdf
RES SMD 1M OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf