Panasonic Electronic Components ERJ-12SF6811U
ERJ-12SF6811U picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-12SF6811U
Brief Description
RES SMD 6.81K OHM 1% 3/4W 2010
Datasheet Download
ERJ-12SF6811U.pdf
Availability of ERJ-12SF6811U
QUANTITY
ERJ-12SF6811U Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-12SF6811U
Internal Part NumberEIS-ERJ-12SF6811U
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)6.81k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.75W, 3/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package2010
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-12SF6811U
Related LinksERJ-12, ERJ-12SF6811U Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-12SF6811U Details Description
Related parts for ERJ-12SF6811U
POT 50K OHM 1/2W PLASTIC LINEAR datasheet.pdf
IC DCP QUAD 100K 256TAP 24-TSSOP datasheet.pdf
CAP CER 100UF 10V Y5V 2220 datasheet.pdf
IC LED Driver DC DC Regulator Analog, PWM Dimming 120mA 32-QFN (5x5) datasheet.pdf
PC TERM BLOCK 4POS 3.5MM datasheet.pdf
REDUCER WIREWAY 12X12 TO 10X10" datasheet.pdf
SWITCH SLIDE DP3T 300MA 30V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 50W datasheet.pdf
CAP CER 3.3UF 25V X5R 0603 datasheet.pdf
LED SUPPLY CC AC/DC 6-18V 4.2A datasheet.pdf