Panasonic Electronic Components ERJ-12YJ100U
ERJ-12YJ100U picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-12YJ100U
Brief Description
RES SMD 10 OHM 5% 3/4W 1812
Datasheet Download
ERJ-12YJ100U.pdf
Availability of ERJ-12YJ100U
QUANTITY
ERJ-12YJ100U Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-12YJ100U
Internal Part NumberEIS-ERJ-12YJ100U
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1
SeriesERJ
PackagingDigi-Reel®
Resistance (Ohms)10
Tolerance±5%
Power (Watts)0.75W, 3/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1812 (4532 Metric)
Supplier Device Package1812
Size / Dimension0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-12YJ100U
Related LinksERJ-12, ERJ-12YJ100U Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-12YJ100U Details Description
Related parts for ERJ-12YJ100U
CONN HEADER PH SIDE 9POS 2MM datasheet.pdf
MODULE PNEUMATIC FEMALE 2POS datasheet.pdf
CONN EDGECARD 14POS .100 EYELET datasheet.pdf
COUNTER LCD 6 CHAR 20-60V PNL MT datasheet.pdf
CONN RCPT 10POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
IC USB PWR CTRLR DUAL 10DFN datasheet.pdf
IC CPLD 2160MC 6.96NS 256FTBGA datasheet.pdf
RES 7.15K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
2.5 W/B W.A. W/KINK datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 600W datasheet.pdf