Panasonic Electronic Components ERJ-12ZYJ105U
ERJ-12ZYJ105U picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-12ZYJ105U
Brief Description
RES SMD 1M OHM 5% 3/4W 2010
Datasheet Download
ERJ-12ZYJ105U.pdf
Availability of ERJ-12ZYJ105U
QUANTITY
ERJ-12ZYJ105U Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-12ZYJ105U
Internal Part NumberEIS-ERJ-12ZYJ105U
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1M
Tolerance±5%
Power (Watts)0.75W, 3/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package2010
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-12ZYJ105U
Related LinksERJ-12, ERJ-12ZYJ105U Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-12ZYJ105U Details Description
Related parts for ERJ-12ZYJ105U
CONN FFC VERT 28POS 1.25MM PCB datasheet.pdf
RECT BRIDGE GPP 15A 800V GBJ datasheet.pdf
IC REG CTRLR BST FLYBK SOT23-6 datasheet.pdf
CONN RCPT 3 POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
CABLE 5POS M12 PLUG-SOCKET 4M datasheet.pdf
CAP ALUM 1000UF 20% 250V SCREW datasheet.pdf
HD SMT datasheet.pdf
TERMINAL BLOCK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 58POS 1MM datasheet.pdf
CAP FILM 0.003 UF 5 % 2KVDC RAD datasheet.pdf
CAP FILM 0.91UF 5% 160VDC AXIAL datasheet.pdf